Předseda vlády: Petr Fiala (ODS) – Předseda ODS (od 2014), politolog. Absolvoval obor český jazyk a literatura a dějepis na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně (dnes Masarykova univerzita); docent (1996) a profesor politologie (2002). Je poslancem a místopředsedou sněmovny. V minulosti byl ministrem školství (2012-2013), působil i jako rektor Masarykovy univerzity.
Ministerstvo vnitra: Vít Rakušan (STAN) – Předseda STAN (od 2019). Podle některých spekulací by měl být i místopředsedou vlády. Vystudoval historii a germanistiku na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a školský management na Univerzitě Karlově v Praze. Je poslancem a zastupitelem Středočeského kraje. V minulosti byl mimo jiné starostou Kolína (2010-2019) a prvním náměstkem hejtmanky Středočeského kraje (2016-2017).
Ministerstvo pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti) – Předseda České pirátské strany (2009 až 2014, s přestávkou mezi červnem a zářím 2013, a od 2016), poslanec a předseda sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Vystudoval Ústav informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru informační věda, dále pokračoval ve studiích jako interní doktorand se specializací na databázové modely, databázové systémy a informační služby internetu.
Ministerstvo zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP 09) – Místopředseda TOP 09 (od 2019), poslanec, předseda poslaneckého klubu TOP 09, předseda podvýboru pro implementaci nových léčebných a vyšetřovacích postupů do praxe, propojení vědy a praxe, lékař, přednosta Kliniky radiologie a nukleární medicíny ve Fakultní nemocnici v Brně. Vystudoval obor všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně (dnes Masarykova univerzita). V minulosti pracoval v mezinárodní organizaci Červený kříž. Též pedagogicky působí, je profesorem. V letech 2012 až 2016 byl zastupitelem Jihomoravského kraje.
Ministerstvo financí: Zbyněk Stanjura (ODS) – První místopředseda ODS (od 2020). Vystudoval elektrotechniku na Vysokém učení technickém v Brně, obor elektronické počítače. Je poslancem a předsedou poslaneckého klubu ODS. V minulosti byl ministrem dopravy (2012-2013), byl i členem zastupitelstva Moravskoslezského kraje a v letech 2002 až 2010 primátorem Opavy.
Ministerstvo dopravy: Martin Kupka (ODS) – Místopředseda ODS (od roku 2014), poslanec, starosta Líbeznic u Prahy a středočeský zastupitel. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a obor masová komunikace tamtéž. V minulosti pracoval v Českém rozhlase jako moderátor a redaktor, byl mluvčím pražského magistrátu, Středočeského kraje, ministerstva dopravy, vedoucím mediální sekce ODS a v roce 2010 několik měsíců i mluvčím vlády. V letech 2016 až 2017 byl náměstkem středočeské hejtmanky.
Ministerstvo obrany: Jana Černochová (ODS) – Poslankyně, starostka městské části Praha 2 (2006 až 2010 a od 2012). Absolvovala bakalářský obor právo na Vysoké škole aplikovaného práva v Praze a magisterský program v oboru mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Před vstupem do politiky působila v bankovnictví. Ve sněmovně je předsedkyní výboru pro obranu.
Ministerstvo práce a sociálních věcí: Šárka Jelínková (KDU-ČSL) – Od roku 2016 je senátorkou za Kroměřížsko. V horní parlamentní komoře působí v ústavně-právním výboru a je také členkou Stálé komise Senátu pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury. Od loňského října je předsedkyní klubu KDU-ČSL a nezávislí. Od roku 2016 je také krajskou zastupitelkou (loni mandát obhájila), od roku 2006 zasedá i v zastupitelstvu Bystřice pod Hostýnem, kde mezi roky 2006 a 2014 působila jako radní a od roku 2018 je druhou místostarostkou. Členkou KDU-ČSL je Jelínková od roku 1991. Celý život se pohybovala v sociálních službách.
Ministerstvo spravedlnosti: Marek Benda (ODS) – Nejdéle sloužící poslanec (od 1990), předseda ústavně právního výboru sněmovny. Vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Do politiky vstoupil jako člen Křesťanskodemokratické strany (KDS), jejímž prvním předsedou byl jeho otec, disident Václav Benda, a která se v roce 1996 sloučila s ODS.
Pavel Blažek (ODS) – Poslanec, předseda podvýboru pro justici a soudní samosprávu. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1996 je advokátem. V letech 2012 až 2013 byl ministrem spravedlnosti. Učil také na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, byl členem zastupitelstva městské části Brno-střed i zastupitelstva města Brna. V letech 2010 až 2014 byl místopředsedou ODS.
Ministerstvo zemědělství: Marian Jurečka (KDU-ČSL) – Předseda KDU-ČSL (od 2020), poslanec, člen zastupitelstva Olomouckého kraje. Vystudoval obor rostlinolékařství (specializace ochrana rostlin) na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně. V lednu 2014 byl jmenován ministrem zemědělství v koaliční vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), ve funkci setrval do prosince 2017. Ve sněmovně byl i předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL.
Ministerstvo životního prostředí: Tomáš Tesař (TOP 09) – Člen předsednictva TOP 09. Vystudoval Fakultu strojní Vysoké školy strojní a textilní v Liberci. V letech 2010 až 2014 byl náměstkem ministra životního prostředí.
Petr Hladík (KDU-ČSL) – Místopředseda KDU-ČSL (od roku 2019); první náměstek primátorky města Brna (od roku 2016), zastupitel města Brno (od roku 2014); radní městské části Brno-sever.
Ministerstvo průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN) – Místopředseda STAN (od 2021), starosta Dolních Břežan (od 2004), zastupitel Středočeského kraje (od 2012), náměstek hejtmanky pro oblast financí, dotací a inovací (od 2020). V minulosti pracoval jako vědecký pracovník Akademie věd ČR v Ústavu jaderné fyziky a Ústavu dozimetrie záření, po odchodu z akademické sféry až do roku 2007 působil ve finančních institucích.
Ministerstvo školství: Petr Gazdík (STAN) – Místopředseda STAN (od 2019), poslanec, zastupitel Zlínského kraje. Vystudoval učitelství matematiky a zeměpisu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Byl starostou obce Suchá Loz na Uherskohradišťsku. Je spoluzakladatelem hnutí STAN, v letech 2009 až 2014 a 2016 až 2019 byl jeho předsedou. Od prosince 2013 do října 2017 byl místopředsedou sněmovny, byl také krajským radním.
Ministerstvo zahraničí: Jan Lipavský (Piráti) – Poslanec (2017 až 2021). Celé uplynulé volební období byl místopředsedou výboru pro obranu a zahraničního výboru, působil i jako jeden z místopředsedů klubu Pirátů. Pracoval ve společnostech McKinsey & Company, Euro RSCG, ZOOT, Total Solutions a Moro Systems, působil jako analytik a manažer projektů v oblasti informačních technologií v bankovnictví.
Ministerstvo kultury: ? (ODS)
Ministerstvo pro vědu, výzkum a inovace: ? (SPOLU)
Ministerstvo pro legislativu: ? (Piráti)
Ministerstvo pro EU: ? (STAN)
Zdroj: ČTK
zdroj: ČT24 Zprávy